ARALIK SAYIMIZ ÇIKTI!

Kabrin ötesinde de sürecek arkadaşlıklar için…

Gençlerin dünyasındaki en önemli bağlardan biri olan ‘arkadaşlık’ konusunu gündemine alan Genç Yorum dergisinin, “Arkadaşın Kadarsın” başlıklı Aralık sayısı çıktı.

Aylık aktüel gençlik dergisi Genç Yorum, Aralık sayısında ‘arkadaşlık’ konusunu kapağına taşıdı. “Arkadaşın Kadarsın” başlığıyla çıkan dergi, dünyevî ve sanal arkadaşlıklardan ebedî arkadaşlığa doğru arkadaşlığın tanımını yapıyor.

Geçici, menfaate dayalı, dünyayla sınırlı arkadaşlıkların tahlilini yaparak, gerçek arkadaşlık ihtiyacını ve bunun nedenlerini tespit eden dergi; ‘arkadaşlık’ konusunu çeşitli yönleriyle ele aldı.

Gündemi ebedî gençliği kazanmak olan Genç Yorum, insana lâzım olan arkadaşlığın da ebedî özellikler taşıması gerektiğine vurgu yapıyor. Arkadaşlık konulu Aralık kapak dosyasındaki yazılar şöyle:

Mustafa Oral’ın kaleminden: Feyzbook Arkadaşlığı: Risale Sohbetleri

Psikolog ve Psikoterapist Banu Yaşar’ın kaleminden: Kendine Dost Olmak

Adnan Nacir’in kaleminden: Kankalar versus Bankalar!

Ersin Acar’ın kaleminden: Arkadaşımın Sanalı Gerçeği

Ünlü karikatürist İbrahim Özdabak’ın her ay kapak konusuna muvafık olarak çizdiği karikatür de ilgililerini bekliyor.

Her ay olduğu gibi

Derginin devamlılık arz eden sayfalarından; Haber Yorum insan ve fıtrat odaklı haberlerle, Nurlu Yorum Bediüzzaman Said Nursî’nin veciz ifadeleriyle, Foto Yorum okurlardan gelen renkli karelerle, Tekno Haber teknoloji dünyasından yeniliklerle bu ay da dergi sayfalarında yer alıyor.

Ali Hakkoymaz kelimeleriyle Keyfince Lügât, Handenur Yaşar’ın ‘çevre’mizden haber veren sayfası Yeşil Yorum, Caner Kutlu’nun zihni harekete geçiren çarklarda yaptığı ilmî seyahatlerle Zihnin Çarkları, Melike Nursultan Üner ve Nuriye Sultan’ın sanatta iyi ve güzel olan her şeyin peşine düşerek hazırladıkları Herkes İçin Sanat sayfaları da dergideki yerini koruyor.

Başka neler var?

Kalbî tefekkürlerin, edebî yazıların sayfası Anlamlı Yorum’da bu ay Şeyda Sultan Zengin, Farklı Vilayetlerde Bulunan Kardeşlerimle Bir Hasbihaldir yazısıyla kalplere dokunuyor. Kültür Sanat sayfasında ise İlknur Fatma Kemerli seçkin kitapları tanıtıyor.

Keçeli dur durak bilmiyor

Genç Yorum’un taze ve daha genç bölümü Keçeli her ay ilerlemeye devam ediyor. Birbirinden özgün çalışmaların yer aldığı bu bölümde bu ay neler var neler…

Keçeli’nin selamlama girişini her ay Bünye’den başka biri hazırlıyor. Edibenur Üner’in hazırladığı Her Telden’de “Tandem” uygulaması ve “The Nine Nanas” ekibi tanıtılıyor. Meraklı ve kafa çalıştıran sorularla Çay Saati’ni Büşra Bakırcı hazırlıyor. Özel çizimleri, sıra dışı hikâyesi ve özgün tarzıyla Zürefa edebiyat sayfası Fatma Şehide Nur’un kaleminden çıkıyor. Öz dilimiz olan Osmanlıca’yı Eskimez Yazı’da Emine Sultan Çakır öğretiyor. Geleceğin öğrencilerini yetiştiren Nesl-i Âti Akademisi çizgi romanı Huriye Yücesoy ve Feyzanur Elif Mutlu’nun ortak çalışmasıyla çıkıyor. Bu ay okurlara merhaba diyen Keçeli’nin Kitaplığı’nı ise Nuriye Sultan hazırlıyor, Küçük Prens’le bismillah diyor. Hayatın içinden hayret manzaralarını esprili diliyle Feyâlilaceb’e Şulenur Yaşar taşıyor. Hayâlen gerçeğe yaptığı seyahatleriyle Şüheda Kale Hayâlname’de zamanın fedailerini anlatıyor. Öğrenci İşi eğlenmenin faydalı yolunu bulmuş geliyor, Ayşenur Aydoğdu ile. Her ay bir genci sayfasına konuk eden Ehl-i Tivit düşündürürken güldürmeye devam ediyor. Keçeli dur durak bilmiyor, gençleri bu âleme davet ediyor.

 

1 Yorum

Makale hakkında düşüncelerinizi paylaşın:

E-Posta adresiniz kesinlikle gizli kalacaktır.


*