Ekim Sayımız Çıktı!

Ürünler etiketlenir, insanlar değil!

Aylık aktüel gençlik dergisi Genç Yorum’un Ekim sayısı çıktı. Bireylerin hukukunu çiğneyen ve toplumun huzurunu inkıtaya uğratan; ön yargı, peşin hükümlülük, yaftalama gibi olumsuzlukları irdeleyen dergi, “Beni etiketleme” başlığıyla yayınlandı.

Her ay gençlerin gündemine ebedî hakikatleri taşıma gayretinde olan Genç Yorum dergisi 158. sayısıyla çıktı. “Beni etiketleme” başlığı ve sıra dışı kapağıyla çıkan dergi; ön yargı, yaftalama, peşin hükümlülük ve bunların sonucu olarak toplumu ifsad eden kutuplaştırmaları eleştirerek, “insan”ın hukukunu muhafaza gayesini satırlarına taşıyor.

Konuyu çeşitli yönleriyle değerlendiren, çözüm önerileri sunarak farkındalık oluşturmaya çalışan derginin kapak dosyasında yer alan yazılar şöyle:

Muhammed İsmail Tezer: “Linç kültürü ve Kur’ân ahlâkı”
Nuriye Sultan Kostak: “İnsanın ötekiyle kaçınılmaz karşılaşması”

Melike Nursultan Üner: “Ön yargılar da hayata dâhil”

Prof. Dr. Ahmet Battal: “Hayâlî arkadaşımın hülyaî röpordaşı”

Mustafa Oral: “Şeytan ön yargıda saklıdır”

 

Kapak dosyası bağlamında; Risale-i Nur Külliyatı’ndan derlenen Nurlu Yorum ve İbrahim Özdabak çizgileri derginin daimî sayfalarını oluşturuyor.

 

Her ay olduğu gibi

Türkiye ve Dünya gündeminden içeriklerle Haber Yorum; Erhan Akkaya editörlüğünde, okurların objektifinden yansıyanlarla Foto Yorum; Ali Hakkoymaz kelimeleri ile Keyfince Lügât; Caner Kutlu’nun kaleminden Zihnin Çarkları; Fatma Zehra Şimşek, Duygu Yüksel ve Esra Yavuzyiğitoğlu’nun hazırladığı Bab-ı Edebiyat sayfaları her ay olduğu gibi bu ay da Genç Yorum’da.

 

Başka neler mi var?

Şeyda Sultan Zengin yepyeni bir sayfa olan Amerikan Tavukları ile Ekim sayısında. Gezi-Yorum sayfasında Feyza Yılmaz, “Bahtiyar Ahmiç Köyü” yazısıyla Bosna’ya yolculuk ettiriyor. Edebî Yorum’da A. Kürşad Kantarcı, “Aslında labirent yok” yazısıyla, Anlamlı Yorum’da ise Mehmet Melik, “Nasılsın?” yazısıyla yer alıyor.

 

Keçeli’de canlılık ve yenilik bitmiyor

Gençliğin nabzını yakalama ve gençliğin heyecanına güzel, faydalı, eğlenceli şeylerle yön verme derdinde olan Keçeli bölümü gene dopdolu, yepyeni. Her Telden’de Edibenur Üner, Çay Saati’nde Büşra Bakırcı, Eskimez Yazı’da Emine Sultan Çakır, Ehl-i Tivit’te Neslinur Zeynep Mutlu, Hayâlnâme’de Şüheda Kale, Öğrenci İşi’nde Ayşenur Aydoğdu, Zürefa’da Sueda Çakır, Nesl-i Âti Akademisi’nde Feyzanur Elif Mutlu ve Huriye Yücesoy gene birbirinden özel çalışmalarıyla yer alıyorlar.

 

 

İlk yorumu siz yazın

Makale hakkında düşüncelerinizi paylaşın:

E-Posta adresiniz kesinlikle gizli kalacaktır.


*