2020 Şubat sayımız çıktı!

Sağlıklı bir evlilik kararı için

Sağlıklı bir evlilik kararı için

Genç Yorum dergisi 186. sayısıyla çıktı. Gündemi ebedî gençlik olanların dergisi Genç Yorum, Kalbe mukabil bir kalp başlıklı Şubat sayısı ile okurlarıyla buluşuyor.

“İslâm’ın evlilik görüşmesi ve eş seçimi ölçüleri. İdeal evlilik yaş. Ne zaman evlenmeli? Yanlış evlilik seçimleri. Evlilik kader midir? Evliliğin sünnet olması” gibi konuların yer aldığı Şubat sayısının kapak yazıları ve yazar bilgileri şöyle:

Nesibe Ersoylu: Eş seçiminde İslâmî ölçüler
Muhammed İsmail Tezer: Evlilikte “ideal yaş” var mıdır?”
Ayşenur Aydoğdu Akten: “Yanlış mı evlilikler?
Ayşenur Akay: Evlilik kader midir?
Bilal Said Parlakoğlu: Evleniyorum çünkü…
Mustafa Gönüllü: “Bekâr sultanlar ve bîkâr evliler”

Kapak konusu bağlamında, Risale-i Nur Külliyatı’ndan derlenen Nurlu Yorum ve İbrahim Özdabak çizgileriyle Karikatür sayfası derginin daimî bölümlerini oluşturuyor.

Her ay olduğu gibi
Şeyda Sultan Zengin, Amerikan Tavukları’nda  “Alasmaldık!” ve “Alma piyango biletini, çıkar âheste âheste!” başlıklı içeriklerle; Handenur Yaşar, Yeşil Yorum’da Yeni bir yazıbaşlıklı çalışmasıyla ve Kln. Psk. Banu Arslan 2 Soruda Psikoloji köşesinde Geçiş Nesnesi ve “TSSB (Travma Sonrası Stres Bozukluğu)” kavramlarının tanımı ile yer alıyor. Feyzanur Elif Mutlu, Çedile Hanım sayfasında Bal arıları yıldız böceklerine karşı; Caner Kut, Zihnin Çarkları’nda Sıkıntı; Ali Hakkoymaz, Keyfince Lügât’te Tanışma faslı; Dr. Bahri Tayran Haydi Bilime’de “Böceklerbaşlıklı yazılarıyla Genç Yorum’da.

Türkiye ve dünya gündeminden içeriklerle Kübra Ünüvar’ın derlediği Haber Yorum, İsmail Okur editörlüğünde hazırlanan Foto Yorum her ay olduğu gibi bu ay da Genç Yorum okurlarını bekliyor.

Keçeli’de bu ay
Orijinal ve ilgi çekici içerikleriyle Keçeli’de bu ay: Fethiye Akay, Keçeli’nin Kitaplığı’nda Satranç kitabının tanıtımıyla, Edibenur Üner, Her Telden’de Avustralya’da yangın ve Lise öğrencisinin şanslı keşfi haberleri ve Sinematograf köşesi ile; Şulenur Yaşar Feyâlilaceb’de “Havada nem olsa da kapsak” yazısıyla, Neslinur Zeynep Mutlu, Ehl-i Medya’da Endangerhood hesabının tanıtımıyla ve Şule Konca, Öğrenci İşi’nde Öğrenci işi sanat” çalışmasıyla yer alıyor. Emine Sultan Çakır, Eskimez Yazı’da Lisan üzerinde imam derken, Merve Yavuz Heybe’de “1 Milyon Kitap!” projesini anlatıyor.

Başka neler mi var?
Şiir sayfasında Selçuk Özvarış “Doğa” ve “Kavuşma Umudu” şiirleriyle, Anlamlı Yorum’da Ayşenur Yaşar “Neyin hesabı bu?” ve Erkam Yıldırım “Kayıp” başlıklı yazılarıyla, Farklı Yorum’da Mustafa Eren Bozoklu “Hürriyetin tarihi” çalışmasıyla bu ay Genç Yorum’dalar.

2 Yorum

Makale hakkında düşüncelerinizi paylaşın:

E-Posta adresiniz kesinlikle gizli kalacaktır.


*