Nisan sayımız çıktı!

Sadakat kahramanı Zübeyir Gündüzalp

Sadakat kahramanı Zübeyir Gündüzalp

Aylık aktüel gençlik dergisi Genç Yorum’un “Zübeyir Gündüzalp” konulu Nisan sayısı çıktı. Bediüzzaman Said Nursî’nin, “kâinata değişmem” dediği talebesi Zübeyir Gündüzalp’in hayatının, kişiliğinin ve Risale-i Nur hizmetindeki rolünün anlatıldığı Nisan sayısı okurlarını bekliyor.

“Kâinata değişilmeyen adam” başlıklı 164. sayısıyla çıkan dergi, vefatının 47. yıldönümünde Zübeyir Gündüzalp’i rahmetle anıyor.

“Zübeyir Gündüzalp” konulu Nisan kapak dosyasında yer alan yazılar ve yazarları şöyle:

Hümeyra Titer: Büyük adam”
Bilal Said Parlakoğlu: Kâinata değişmem!”
Mustafa Gönüllü: “İttihadımız gazete ile olacaktır”
Sedat Ağbaş: Konferans bana ne anlattı?”

Zübeyir Gündüzalp’i hayattayken gören Yeni Asya Medya Grup Yönetim Kurulu üyesi, yazar Ali Vapurlu ve Zübeyir Gündüzalp ile beraber hizmet edip hapis yatan Ömer Tuncay ile Şükrü Kalı tarafından yapılan röportajlar kapak dosyasında yer alıyor.

Kapak dosyası bağlamında; Risale-i Nur Külliyatı’ndan derlenen Nurlu Yorum ve İbrahim Özdabak çizgileriyle Karikatür sayfası da derginin daimî sayfalarını oluşturuyor.

Her ay olduğu gibi

Ali Hakkoymaz Keyfince Lügât’te Sesler ve sessizlikler”; Fatma Zehra Şimşek, Duygu Yüksel ve Esra Yavuzyiğitoğlu Bâb-ı Edebiyât’ta Loş odalar mektebi”; Caner Kutlu Zihnin Çarkları’nda Ön yargı” yazıları ile okurlarını bekliyor.

Türkiye ve Dünya gündeminden içeriklerle Kübra Ünüvar’ın derlediği Haber Yorum; ilginç bilgilerle Şeyda Sultan Zengin’in hazırladığı Amerikan Tavukları ve Erhan Akkaya editörlüğünde Foto Yorum sayfaları da her ay olduğu gibi bu ay da Genç Yorum’da.

Başka neler var?

Mizah sayfasında “Çedile Hanım’ın çocukluk maceraları”, Röportaj sayfasında Şebnem Zengin’in “Japon bir mühtedinin bakışından İslâmî fikir” çalışması, Farklı Yorum’da İbrahim Ağrı’nın kaleminden “İnsan ve ontolojik menşei”, Şiir sayfalarında ise
Erkam Yıldırım’ın “Sırr-kadim” şiiri ve Nuran Salman’ın Sana hasret” şiiri yer alıyor.

Keçeli 2 yaşında!

2. yılını dolduran Keçeli bu ay da dopdolu. Her Telden’de Edibenur Üner “Orman Anaokulları” ve “Bir Tek Lira Derneği” haberleriyle, Çay Saati’nde Büşra Bakırcı “Beyin hücreleri yenilenir mi?” çalışmasıyla, Öğrenci İşi’nde Ayşenur Aydoğdu Akten “Öğrenci işi hediye kapmaca” rehberiyle, Ehl-i Tivit’te Neslinur Zeynep Mutlu Twitter dünyasından yeni konuğuyla, Eskimez Yazı’da Emine Sultan Çakır Osmanlıca içerik ve etkinlikle, Hayâlnâme’de Şüheda Kale “Fırtınalı gökyüzünden yıldızlı parlak gecelere” yazısıyla, Zürefa’da Sueda Çakır “Muhabbet bir ‘değişken’ midir?” yazısıyla, Nesl-i Âti Akademisi’nde Feyzanur Elif Mutlu ile Huriye Yücesoy akademinin yeni maceralarıyla ve Keçeli’nin Kitaplığı’nda Merve Yavuz “Bırakma Kendini” adlı kitap tanıtımıyla Keçeli okurlarını bekliyor.

İlk yorumu siz yazın

Makale hakkında düşüncelerinizi paylaşın:

E-Posta adresiniz kesinlikle gizli kalacaktır.


*