2019 Şubat sayımız çıktı!

50 yaşında bir genç

50 yaşında bir genç

Genç Yorum dergisi 174. sayısıyla çıktı.
Gündemi ebedî gençlik olanların dergisi Genç Yorum,

“50 yaşında bir genç” başlıklı Şubat sayısı ile okurlarıyla buluşuyor.

Genç Yorum dergisi, bağlı olduğu medya grubun, yarım asra imzasını atan gazetesi Yeni Asya’nın 21. Şubat’ta 50. yıl dönümü olması vesilesiyle kapsamlı bir sayı hazırladı. Yeni Asya Cemaati ve Nurculuk, gazetenin kuruluş gayesi ve bugüne bakan yönü ile devamının gerekliliği, verilen mücadeleler ve tecrübeler, Zübeyir Gündüzalp, Mustafa Nezihi Polat ve Mehmet Kutlular’ın gazete hizmetleri, Risale-i Nur’un telif, izah, şerh meseleleri ve bu bağlamda gazete, kitaplar, dergiler ve radyo gibi neşir hizmetlerinin önemi gibi konuların ele alındığı Şubat sayısı özel kapak çizimiyle yayınlandı.

Şubat sayısının kapak yazıları ve yazar bilgileri şöyle:
Nuriye Sultan Kostak: Dil okulu olarak kâinat”
Mustafa Gönüllü: Neden neşriyat?”
Bilal Said Parlakoğlu: “Bu ses susmamalı”
Nuri Mannas: “Mıknatıslar ve demirler”
Muhammed Okur: Bir ömür boyu mücadele”

Kapak konusu bağlamında, İbrahim Özdabak çizgileriyle Karikatür sayfası ve Risale-i Nur Külliyatı’ndan derlenen Nurlu Yorum da derginin daimî bölümlerini oluşturuyor.

Ömer Yavuzyiğitoğlu ile röportaj
Yeni Asya Medya Grup Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Yavuzyiğitoğlu ile Şulenur Yıldırım’ın gerçekleştirdiği röportajda, Yeni Asya’nın 50 yıllık geçmişi, yapılan fedakârlıklar, ikinci 50 yıl hedefleri, cemaat-gazete ortak hizmetler ve bu hizmetlerde gençlerin önemi konuları konuşuldu.

Her ay olduğu gibi
Türkiye ve dünya gündeminden içeriklerle Kübra Ünüvar’ın derlediği Haber Yorum, Erhan Akkaya editörlüğünde hazırlanan Foto Yorum, İlginç bilgilerle Şeyda Sultan Zengin’in hazırladığı Amerikan Tavukları her ay olduğu gibi bu ay da Genç Yorum’da.

Ali Hakkoymaz Keyfince Lügât’te “Sanatçıların dünyası”, Fatma Zehra Şimşek, Duygu Yüksel ve Esra Yavuzyiğitoğlu Bâb-ı Edebiyât’ta Çâk çâk gönlüyle Fûzûlî”, Caner Kutlu Zihnin Çarkları’nda Makine – 2” yazılarıyla bu ay da okurlarını bekliyor.

Daha başka?
Oğuzhan Usta, “Çocukluğuma gitmeliyim bugün” deneme yazısıyla Genç Yorum okurlarıyla buluşuyor.

Keçeli’de yeni isimler var
Sıradışı, özgün ve zengin içeriğiyle Keçeli’de bu ay; Zürefa’da Betül Doğruer “Yüzleşme” şiiriyle, Keçeli’nin Kitaplığı’nda Fethiye Akay “Simyacı” kitabının tanıtımıyla, Çay Saati’nde Büşra Bakırcı Hohlayınca sıcak, üfleyince soğukbaşlıklı yazısıyla, Feyâlilaceb’te Şulenur Yaşar “Canım yaa, mükemmelim de biraz!”  başlıklı yazısıyla yer alıyor. Her Telden’de Edibenur Üner, “Scode”  ve “Padme’nin şaheseri” haberleriyle, Öğrenci İşi’nde Şule Konca “Öğrenci İşi’nden tatil sonrası sendromu” yazısıyla, Eskimez Yazı’da Emine Sultan Çakır, Ali Fuad Başgil’in hayatından şevk ve ilham verici kesitlerle ve de Neslinur Zeynep Mutlu Ehl-i Medya için YouTube’dan derlediği “Cep hikâyeleriyle” okurlarını bekliyor.

Çedile Avrupa’da
Derginin mizah sayfasından tanınan Çedile Hanım, bu aydan itibaren “Çedile Avrupa’da” sayfasıyla Keçeli’de olacak…

İlk yorumu siz yazın

Makale hakkında düşüncelerinizi paylaşın:

E-Posta adresiniz kesinlikle gizli kalacaktır.


*