2019 Mart sayımız çıktı!

İnsan olan insan

İnsan olan insan

Genç Yorum dergisi 175. sayısıyla çıktı.
Gündemi ebedî gençlik olanların dergisi Genç Yorum,
“İnsanım İnsansın İnsan” başlıklı Mart sayısı ile okurlarıyla buluşuyor.

“İnsan olmanın mahiyeti nedir? İnsan olmayı biz mi seçtik? Sosyal bir varlık olarak insan. İnsanın kâinat ve diğer varlıklarla olan ilişkisi. İnsan ve hürriyet” gibi konuların ele alındığı Mart sayısının kapak yazıları ve yazar bilgileri şöyle:
Nuriye Sultan Kostak: Nakışlı bir pencere: İnsan”
Abdulkadir Sinoğlu: “Alâkamız nedir?”
Bilal Said Parlakoğlu: “İnsandır, hata yapar”
Hümeyra Titer: “Ve insan konuştu”
Nesibe Ersoylu: “İnsan neden var da yok değil?
Melike Nursultan Akkaya: “İnsan ve hürriyet”

Kapak konusu bağlamında, İbrahim Özdabak çizgileriyle Karikatür sayfası ve Risale-i Nur Külliyatı’ndan derlenen Nurlu Yorum da derginin daimî bölümlerini oluşturuyor.

Her ay olduğu gibi
Fatma Zehra Şimşek, Duygu Yüksel ve Esra Yavuzyiğitoğlu Bâb-ı Edebiyât’ta Neredeyse İstanbul”, Ali Hakkoymaz Keyfince Lügât’te “Ayna var”, Caner Kutlu Zihnin Çarkları’nda Cennet” yazılarıyla bu ay da okurlarını bekliyor.
Türkiye ve dünya gündeminden içeriklerle Kübra Ünüvar’ın derlediği Haber Yorum, Erhan Akkaya editörlüğünde hazırlanan Foto Yorum, ilginç bilgilerle Şeyda Sultan Zengin’in hazırladığı Amerikan Tavukları her ay olduğu gibi bu ay da Genç Yorum’da. Yeşil Yorum’da
Handenur Yaşar “Dünyayı kurtarmak meselesi” başlıklı yazısıyla yer alıyor.

Daha başka?
İslam Yaşar, “Çocuk, şeker ve dua” hikâyesiyle Genç Yorum okurlarıyla buluşurken, yeni bir sayfa olan 2 Soruda Psikoloji bölümünde Psk. Banu Arslan Psikoloji’ye dair soruları cevaplıyor. Anlamlı Yorum’da ise Seren Cam “Allah’ın renkleri” yazısıyla yer alıyor.

Keçeli’de bu ay neler mi var?
Sıra dışı, özgün ve zengin içeriğiyle Keçeli’de bu ay; Zürefa’da Betül Doğruer “Sevgili kendim” şiiriyle, Keçeli’nin Kitaplığı’nda Fethiye Akay “Martı” kitabının tanıtımıyla, Çay Saati’nde Büşra Bakırcı “Bebekler ne kokar?” sorusunun cevabıyla, Hayâlnâme’de Şüheda Kale “İslam’ın inceleri” yazısıyla yer alıyor. Edibenur Üner Her Telden’de “Tarihin fısıldadıkları” ve “Goodreads” haberleriyle, Merve Yavuz Öğrenci İşi’nde “Öğrenci işi oldurmak” meselesiyle, Emine Sultan Çakır Eskimez Yazı’da Namık Kemâl’in mizahı ile Neslinur Zeynep Mutlu Ehl-i Medya’da “Yudumluk kitap” başlıklı tanıtımıyla, Çedile Hanım ise Çedile Avrupa’da köşesinde “Kemerleri bağlayın Avrupa’ya gidiyoruz” başlıklı yazısıyla Keçeli okurlarını bekliyor.

İlk yorumu siz yazın

Makale hakkında düşüncelerinizi paylaşın:

E-Posta adresiniz kesinlikle gizli kalacaktır.


*