2019 Nisan sayımız çıktı!

Avrupa ikidir

Genç Yorum dergisi 176. sayısıyla çıktı.
Gündemi ebedî gençlik olanların dergisi Genç Yorum,
“Avrupa İkidir” başlıklı Nisan sayısı ile okurlarıyla buluşuyor.

Avrupa medeniyeti ve Avrupa’nın İslâmlaşması, Bediüzzaman’ın iki Avrupa görüşü, Avrupa Birliği ve Avrupa’da eğitim gibi konuların ele alındığı Nisan sayısının kapak yazıları ve yazar bilgileri şöyle:

Hasan Yüksel: İkinci Avrupa ve Yeni Zelanda”
Ayşenur Akay: “Avrupa’ya muhtaç mıyız?”
Bilal Said Parlakoğlu: “İnsaniyeti ararken”

Ülkelerin İslâmlılık İndeksi
The Islamicity Foundation tarafından son yıllarda gerçekleştirilen “İslâmlılık İndeksi”nin 2018 yılı raporundan çarpıcı sonuçlar Edibenur Üner’in çevirisiyle Genç Yorum’da.

Avrupa konulu kapak dosyasında, Genç Yorum Araştırma Ekibi’nin üniversiteli gençlerle yaptığı röportajın yanı sıra Şulenur Yıldırım’ın Prof. Dr. Ahmet Battal ile gerçekleştirdiği röportaj da yer alıyor.

Kapak konusu bağlamında, Risale-i Nur Külliyatı’ndan derlenen Nurlu Yorum ve İbrahim Özdabak çizgileriyle Karikatür sayfası derginin daimî bölümlerini oluşturuyor.

Her ay olduğu gibi

Psk. Banu Arslan 2 Soruda Psikoloji köşesinde “Hedonik Adaptasyon” ve “Kendini gerçekleştiren kehanet (Self-fulfilling Propecy)”; Fatma Zehra Şimşek, Duygu Yüksel ve Esra Yavuzyiğitoğlu Bâb-ı Edebiyât’ta Kadının adı var”; Ali Hakkoymaz Keyfince Lügât’te “Yoldan geliyorum”; Caner Kutlu Zihnin Çarkları’nda Cehennem”; Handenur Yaşar Yeşil Yorum’da Sorgulayan kazanacak”  yazılarıyla bu ay da okurlarını bekliyor.

Türkiye ve dünya gündeminden içeriklerle Kübra Ünüvar’ın derlediği Haber Yorum, Erhan Akkaya editörlüğünde hazırlanan Foto Yorum, ilginç bilgilerle Şeyda Sultan Zengin’in hazırladığı Amerikan Tavukları her ay olduğu gibi bu ay da Genç Yorum’da.

Daha başka?

Oğuzhan Usta, “Zamanı ellerime doladım” deneme yazısıyla Genç Yorum okurlarıyla buluşuyor. Bu ay itibariyle yayınlanmaya başlanan Son Şahitler serisinde Nuran Salman’ın çizgileriyle Ali Demirel’in hayatı var.

Özellikle gençler arasında hızla yaygınlaşan kahve kültürü üzerine Zübeyir Seyda Okay’ın Burak Ata ile gerçekleştirdiği röportaj bu ay Genç Yorum’da.

Keçeli’de bu ay
Gençlerin dünyasında farklı bir yer edinen, özgün içerikleriyle beğeni kazanan Keçeli’de bu ay; Zürefa’da Sueda Çakır, “No man is an island” şiirinin çevirisiyle, Keçeli’nin Kitaplığı’nda Fethiye Akay “Babamın Gözleri Kedi Gözleri” kitabının tanıtımıyla, Feyzanur Elif Mutlu Çedile Avrupa’da köşesinde “Çedile ve tipi” yazısıyla, Emine Sultan Çakır Eskimez Yazı’da “Bir müsvedde lütfen!” başlıklı araştırmasıyla, Feyâlilaceb’de Şulenur Yaşar “Sene 19..” yazısıyla yer alıyor. Edibenur Üner Her Telden’de “Yiyecek bilgisayarı” ve “Ağrının resmi” haberleriyle, Şule Konca Öğrenci İşi’nde “Öğrenci işi diyet” meselesiyle ve Büşra Bakırcı Sahne Işığı Etkisi yahut herkes bana mı bakıyor?” yazısıyla Keçeli okurlarını bekliyor.

İlk yorumu siz yazın

Makale hakkında düşüncelerinizi paylaşın:

E-Posta adresiniz kesinlikle gizli kalacaktır.


*